image events 01

Projektanci Grok prezentują swoje nowości na targach Euroluce

Luca Turrini – nowa oprawa oświetleniowa Ely

Luca Turrini ponownie współpracuje z grupą LEDS C4 poprzez propozycję zaprojektowaną dla Grok. Kreatywny i spostrzegawczy, lubi łączyć innowację z tradycyjnymi kształtami, nie zapominając o estetyce, technice i funkcjonalności.

Turrini zaprezentuje na targach Euroluce w Mediolanie oprawę oświetleniową Ely, lampę która unosi się w przestrzeni, wkomponowując się w architekturę minimalnie na nią wpływając. W zależności od jej położenia i licznych ustawień dostarcza różnych scenerii oraz uczuć pochodzących z pojedynczej bryły światła. Ely jest synonimem elegancji, wyobraźni i lekkości.

 

Francesc Vilaró – nowy chandelier Catenaria

Francesc Vilaró jest założycielem i dyrektorem działu wzornictwa produktu Diba Studio w  Barcelonie. Opiera on swoją metodologię na równowadze pomiędzy kreatywnością, uprzemysłowieniem, innowacją, estetyką a funkcjonalnością. Wyróżniony wieloma nagrodami Delta za wzornictwo, w 2016 roku otrzymał German Design Award za oprawę oświetleniową Invisible firmy Grok.

Vilaró zaprezentuje w Mediolanie Catenaria, dużych rozmiarów chandelier który używa tradycyjnych materiałów takich jak alabaster i marmur, obok chromowanego metalu. Uniwersalny i podatny, gdzie oddziaływanie grawitacyjne odgrywa główną rolę w tym detalu, który ulega zgięciu dzięki sile natury. Zainspirowany dorobkiem Gaudí, w szczególności zastosowaniem  krzywej łańcuchowej, chodzi tutaj o bardzo lekką konstrukcję która może prezentować różne kształty w zależności od wygięcia metalu.

Oprócz Catenaria, Vilaró zaprezentuje nową wersję kinkietu Invisible (German Design Award 2016) i powróci do Cocktail, przenośnej lampy której nastawna głowica pozwala na kierowanie światła i akcentowanie przedmiotu lub przestrzeni.

 

Céline Wright – wersja kinkietu Voiles

Céline Wright, o ponad 20 letniej karierze, jest jedną z najbardziej wpływowych projektantek francuskich. Zainspirowana okresem czasu w jej życiu jaki spędziła w Japonii, dlatego jej detale charakteryzują się ręcznym wykonaniem i zastosowaniem pradawnych technik wykorzystujących naturalne i niezanieczyszczające materiały. Aby każda oprawa oświetleniowa była niepowtarzalna stworzyła ona sieć rzemieślników, którzy pracują z domu. Zachowując wrażliwe i poetyckie podejście, zainspirowane przyrodą jej detale wywołują spokój.

Wright będzie obecna na targach Euroluce z nową wersją kinkietu Voiles, detalu w którym przeplatają się przejrzystość, poezja i równowaga. Japoński papier z jakiego zrobione są cztery asymetryczne ścianki więzi światło dostarczając dużej osobowości miejscu wybranemu do zawieszenia go. Wykonany ręcznie w Paryżu jest idealny do dużych przestrzeni i dostępny w różnych rozmiarach.

POBIERZ INF. O PRODUKTACH

OTRZYMAJ NASZ BIULETYN

Podziel się

Niniejsza strona internetowa wykorzystuje swoje własne ciasteczka i osób trzecich w celu polepszenia naszych usług i pokazania reklamy związanej z Państwa upodobaniami dzięki analizie Państwa zwyczajów surfowania. Jeżeli dalej będą Państwo po niej surfować uznajemy, że akceptują Państwo ich użycie. Mogą Państwo zmienić konfigurację lub uzyskać więcej informacji klikając ‘tutaj’.

Akceptuj / Zamknij okno