image events 01

INVISIBLE z GROK otrzymuje „German Design Award 2016”

Nagroda przyznawana przez German Design Council

  • Wyróżniona w kategorii za Doskonałe Wzornictwo Produktu
  • Pierwsza nagroda dla oprawy oświetleniowej GROK by LEDS-C4
  • Geometria, lekkość i harmonia zlewają się w tym ikonicznym elemencie

Torà (Lleida), 04/11/2015r.- INVISIBLE projektanta Francesc Vilaró dla GROK by LEDS-C4 została nagrodzona „German Design Award 2016”, przyznawaną przez międzynarodowe jury German Design Council. To uznanie, które potwierdza doskonałe przyjęcie jakie ma ta oprawa oświetleniowa pośród fachowców z branży wzorniczej.

Ten konkurs, który powołany został do życia w 2012r., uznawany jest za jeden z najbardziej prestiżowych w dziedzinie wzornictwa i ma na celu wynagrodzenie pracy jego uczestników w zakresie wzornictwa produktu i komunikacji wizualnej. Jury składające się z 35 ekspertów ze świata businessu, nauki i wzornictwa przemysłowego było odpowiedzialne za przyznanie cenionej nagrody dla INVISIBLE, w której docenili jej ikoniczną osobowość, wszechstronny wzór, jakość świetlną i umiejętność zmaterializowania światła.

W sumie zostało zgłoszonych ponad 3400 propozycji z całego świata i przyznano 42 nagrody odpowiadające poszczególnym kategoriom, wśród których znajduje się ta za Doskonałe Wzornictwo Produktu w oświetleniu sufitu i która przypadła nowości GROK by LEDS-C4.   

„German Design Award 2016 to bez wątpienia wspaniała wiadomość dla LEDS-C4, która stawia na innowację i jest to widoczne w każdym z produktów jakie projektuje, rozwija i produkuje dla ponad 140 państw na całym świecie”, podkreślił Dyrektor ds. Marketingu tej marki, Oriol Sala.

To jest pierwsza słynna nagroda jaką otrzymuje ta oprawa oświetleniowa zaprojektowana przez Francesc Vilaró dla GROK by LEDS-C4, której wyróżnienie stanowi „prestiżowe uznanie dobrze wykonanej pracy ze strony całego zespołu jaki wziął udział w tym projekcie, a zarazem zastrzyk zaufania do podjęcia nowych wyzwań pełnych nadziei”.

Francesc Vilaró posłużył się techniką LED w celu osiągnięcie większej efektywności energetycznej i maksymalnego zmniejszenia namacalnego kształtu oprawy oświetleniowej, nadając znaczenia temu, co rzeczywiście jest ważne – światłu. „Esencjonalność INVISIBLE to właśnie główna cecha tej oprawy oświetleniowej, której wzór próbuje wpleść się w bardzo różne konteksty i przetrwać ponad modami”, podkreślił.

Galeria zdjęć ze zwycięskimi projektami jest dostępna za pomocą następującego linku: http://gallery.designpreis.de. Natomiast, wręczenie nagród odbędzie się w dniu 12 lutego 2016 roku w ramach targów Ambiente we Frankfurcie, w Niemczech.

POBIERZ INF. O PRODUKTACH

OTRZYMAJ NASZ BIULETYN

Podziel się

Niniejsza strona internetowa wykorzystuje swoje własne ciasteczka i osób trzecich w celu polepszenia naszych usług i pokazania reklamy związanej z Państwa upodobaniami dzięki analizie Państwa zwyczajów surfowania. Jeżeli dalej będą Państwo po niej surfować uznajemy, że akceptują Państwo ich użycie. Mogą Państwo zmienić konfigurację lub uzyskać więcej informacji klikając ‘tutaj’.

Akceptuj / Zamknij okno